Piotr Nalepa BREAKOUT Tour

z5004293QNa rok 2014 przypada czterdziesta szósta rocznica powstania kultowej grupy Breakout. Jest to niepowtarzalna okazja do przypomnienia twórczości zespołu : piosenek, których słuchaliśmy „kiedy byliśmy małymi chłopcami”

 

Piotr Nalepa (mały chłopiec z okladki płyty Breakout Blues)– gitarzysta i kompozytor, syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r.

To wyjątkowe zdarzenie dla wszystkich ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe).

 

Na koncercie można będzie wysłuchać obok siebie między innymi: „Modlitwy”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowych wersji „Do kogo idziesz”, i „Chciałabym być słońcem”…

 

Wspomnienie znakomitych artystów zrealizowane jako retrospekcja piosenek na trwale zapisanych w historii polskiego rocka znakomicie podsumowuje fragment piosenki Tadeusza Nalepy „Daję Ci próg”, będącej wyśpiewanym testamentem dla jego syna Piotra:

W spadku ci daję,

W spadku ci daję mojej drogi kres…

Jeśli chcesz spróbuj iść od nowa,

Rzekł do mnie ojciec, dnia pewnego tak mi rzekł,

Zostawiam ci też próg,

Próg na którym siada nocą blues…

 

Gwiazdami – wielkimi nieobecnymi tego koncertu będą: Tadeusz Nalepa, zmarły w marcu 2007 roku i Mira Kubasińska zmarła w październiku 2005 roku.

 

Koncert zgromadzi fanów, którzy pamiętają najlepsze lata polskiego rocka i polskiego bluesa utożsamiane z Nalepą i Kubasińską. Mimo że oboje już nie żyją, na scenie są obecni za sprawą projektu pod nazwą „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Piotr Nalepa, na scenie nieco introwertyczny artysta, wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy Nie-bo, z sukcesem odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout. Nie może więc zabraknąć największych z największych hitów: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Nocą puka ktoś”, „Rzeka dzieciństwa” i wiele, wiele innych. Dość powiedzieć, że koncert będzie trwał ponad dwie godziny, a każdy zaprezentowany utwór to niewątpliwy przebój. Brawurowo wykonywane: „Pomaluj moje sny” czy „Takie moje miasto jest” (nazwane przez Luberę pierwszym polskim hitem punkowym), grane nieco inaczej niż oryginały, niezwykle (mamy nadzieję) poruszą chicagowską publiczność.

 

Osobne słowa należą się niesamowitej wokalistce, która na scenie wcieliła się w rolę Miry Kubasińskiej, obdarzona niezwykle mocnym, rockowym głosem Jean Lubera (córka Roberta) jak dynamit wystrzela w piosenkach: „Kwiaty nam powiędły”, „Poszłabym za Tobą”, „Gdybyś kochał, hej” (któż nie pamięta tego przeboju w interpretacji Miry Kubasińskiej?), a przede wszystkim znakomicie śpiewa „Do kogo idziesz”.

 

Zaduszkowy koncert byc moze przekona nas, że syn tego spadku nie zmarnuje…

 

 

http://youtu.be/fZZ93r637s4

http://youtu.be/5abVN5fxYz0

 4f570b9e19063_o